Vstup

pre laikov

Vstup

pre profesionálov

Vstup

pre partnerov

Cenníky tepelných čerpadiel

V tejto sekcii nájdete dostupné cenníky tepelných čerpadiel od čo možno najviac výrobcov, cenníky si môžete stiahnuť a získať tak prehľady o aktuálnych, prípadne aj historických cenách tepelných čerpadiel a vývoji ich cien. Ceny uvedené v cenníkoch nemusia ale reflektovať realitu, nakoľko jednotliví predajcovia zvyčajne z týchto cien poskytujú zľavy v rôznych výškach, čo samozrejme nemusí každý. Tieto cenníky sú teda výlučne informatívne.

Zaujímavosť: Napríklad predajcovia tepelných čerpadiel Panasonic poskytujú na Slovensku úplne bežne aj 30 až 40% zľavu! Poviete si, tak si kúpim ten Panasonic, to ale nemusí byť práve najlepšia voľba, podľa ceny sa nestačí orientovať. Často predajcovia ktorí poskytujú podozrivo vysoké zľavy, neskôr nevedie poskytnúť servis na úrovni, lebo nezarobili dosť. Je to zlé, ale naozaj sa to stáva. Preverte si aj predajcu z viacerých strán!

Preto ak chcete získať presné informácie oslovte konkrétneho doávateľa, prípadne aj viacerých aby ste získali lepší prehľad o cenách tepelných čerpadiel , ale aj o samotných predajcoch.

Náš tip: Dnes už sa nedá povedať, že len jeden výrobca dokáže ponúknuť kvalitné tepelné čerpadlá, alebo, že tá a tá značka je najlepšia a podobne. Preto neváhajte a oslovte vždy radšej predajcov aj viacerých značiek, ak napríklad predajcovi poviete, že uvažujete aj o inej značke, často vám ochotne poskytne lepšiu zľavu.

Prečo je to tak? Medzi predajcami jednotlivých značiek je často uzatvorená akási dohoda "kartel" a preto ak ich oslovíte aj viac, poskytované zľavy budú veľmi podobné. Chcú sa tak vyhnúť "pokazeniu trhu" a samozrejme čo najviac zarobiť. Stačí ak ponúknu "zaujímavú" zľavu, napríklad 20%, presvedčia vás, že výhodnejšie sa to tepelné čerpadlo kúpiť nedá a tiež vás presvedčia o tom, že práve toto tepelné čerpadlo je pre vás to najlepšie.

No a vy to kúpite, často sú dokonca zákazníci spokojní aj s takým tepelným čerpadlom s ktorým by nemali byť, lebo nevedia o tom, že niečo nie je v poriadku. Niekedy až po rokoch zisťujeme, že tepelné čerpadlo predal špekulant, oklamal zákazníka, nedodal čo bolo dohodnuté, odflákol montážne práce, zle to nastavil a mohol spraviť aj veľa ďalších chýb.

Preto vás ešte raz upozorňujeme: Ceny sú dôležité, el ani za "dobrú" cenu sa nemusí oplatiť kúpiť tepelné čerpadlo od nespoľahlivého predajcu. Dôverujte, ale preverujte!


Dúfame, že sme Vám boli nápomocní.

Tím redakcie a administrátori portálu Tepelné čerpadlo .INFO